KONTAKT Email: kontakt@seewell.pl                            -10% na CAŁĄ KOLEKCJĘ!  ZAMÓW JUŻ DZIŚ                         PAKUJEMY NA PREZENT!
Czy stal chirurgiczna uczula?
Podziel się z partnerką lub partnerem!

Czy stal chirurgiczna uczula?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy stal chirurgiczna uczula. Materiał ten jest na szczęście całkowicie bezpieczny dla ludzkiej skóry. Co więcej – noszenie tego typu biżuterii korzystnie wpływa na nasz wygląd!

Czy stal chirurgiczna uczula? Odpowiadamy

Stal chirurgiczna to materiał o wyjątkowości swoich właściwościach. Ze względu na swoje niereaktywne zachowanie, jest wykorzystywany do produkcji biżuterii, części zegarków, a także w branży medycznej – na przykład jako materiał na implanty czy narzędzia chirurgiczne. Ale czy stal chirurgiczna uczula? Odpowiedź na to pytanie jest przecząca. Materiał nie uczula, co sprawia, że biżuteria z niego wyprodukowana jest bezpieczna dla alergików. Mimo że w niektórych produktach ze stali chirurgicznej można znaleźć domieszkę niklu, jednak z racji specjalnego procesu produkcji, związek ten nie jest wydzielany na powierzchnię, co minimalizuje ryzyko uczulenia.

Czy stal nierdzewna uczula? Podobnie jak stal chirurgiczna, również stal szlachetna oraz stal nierdzewna zawierają nikiel, jednak jego zawartość jest niewielka i praktycznie nie ma on kontaktu ze skórą, dzięki czemu ryzyko uczulenia jest minimalne.

Biżuteria ze stali chirurgicznej – czy czernieje?

Jedną z głównych zalet stali chirurgicznej, szlachetnej oraz nierdzewnej jest to, że materiał ten nie czernieje pod wpływem czasu czy zewnętrznych czynników. Wręcz przeciwnie – stal posiada wysoką odporność na korozję, tlen, pot czy inne substancje chemiczne, które mogłyby powodować ciemnienie materiału.

Jak wybrać odpowiedni materiał biżuterii?

Wybierając biżuterię, często stajemy przed dylematem — stal chirurgiczna czy srebro? Srebro jest cennym kruszcem, ale z drugiej strony jest materiałem, który wymaga więcej pielęgnacji, a w porównaniu do stali może powodować uczulenia u osób wrażliwych na nikiel. Dlatego dla alergików bezpieczniejszym wyborem jest zdecydowanie stal chirurgiczna.

Istnieje również pojęcie "złoto chirurgiczne”, które może jednak wprowadzać w błąd. Jest to po prostu stal chirurgiczna pokryta cienką warstwą złota. To ciekawa alternatywa dla osób, które cenią sobie złoty kolor biżuterii, ale z przyczyn finansowych lub alergicznych nie mogą nosić biżuterii ze złota. Czy złota stal chirurgiczna czernieje? Nie, dzięki swoim właściwościom, biżuteria ze stali chirurgicznej pokrytej warstwą złota nie czernieje.

Podsumowanie

Jako specjaliści od biżuterii możemy stwierdzić z całą pewnością, że stal chirurgiczna nie uczula. Jest bezpieczna dla skóry, nie czernieje, a przy odpowiedniej pielęgnacji, może cieszyć oko przez lata. To doskonały wybór dla osób poszukujących biżuterii, która jest odporna na różne czynniki zewnętrzne. Sprawdź, co proponuje Ci nasz sklep internetowy z biżuterią ze stali chirurgicznej. Znajdziesz u nas między innymi takie elementy, jak:

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!